Jõulupuud Tallinnas ja Tartus

Jõulupuu on kõige olulisem osa jõuludest. Hetkest kui kuusk majja tuuakse, täidab pühade pidulik atmosfäär toa ja rõõmustab selle elanikke. Seega, et asjad sujuks, soovib SilverTree.ee tiim jagada mõningaid näpunäiteid, mis aitavad jõulupuud korralikult hooldada ja vältida ootamatuid üllatusi, nagu näiteks okaste väljalangemine ja puu ära kuivamine.

Jõulupuud närbuvad loomulikult nagu roosid.

Esiteks peame mõistma, et jõulupuud on looduslikud olendid, nii nagu teised taimed (näiteks roosid), närbuvad nad aja jooksul.

Niinimetatud Taani nulud (lad. Nordman Fir) hakkavad toatemperatuuril närbuma esimesel nädalal. Tavaliselt ei heida Taani nulg okkaid maha, niiet isegi kui ta närbub saab ta kodu kaunistada. Seda tüüpi jõulupuu võib toatemperatuuril püsida rohelisena, närbumata kuni 3 nädalat, olenevalt toatemperatuurist ja õhuniiskusest.

Traditsioonilised kuused (ladina keeles Picea Abis) kipuvad okkaid maha laskma. Traditsioonilised kuused hakkavad okkaid maha viskama juba esimesel nädalal pärast nende koju toomist. Toatemperatuuril hoiavad traditsioonilised jõulupuud okkaid kuni 3 nädalat, olenevalt toatemperatuurist ja õhuniiskusest.

Nagu inimestel, on ka jõulupuudel enda harjumused. Talvel jäävad kõik jõulupuud kaitse eesmärgil “magama”, nii et kui nad majja tuuakse ja tunnevad olulist temperatuurimuutust, kogevad nad stressi ja hakkavad “ärkama” aga samal ajal ka närbuma. See on paratamatu ja loomulik nähtus ning meie, inimesed, ei suuda sellele nähtusele vastu panna. Tõsi, jõulukuuskede korraliku hooldusega saame selle nähtuse “pausile” panna, nii et räägime parem sellest.

Millal osta ja kuidas hooldada jõulupuud

Miks inimesed kaunistavad jõulude ajal 2 kuuske?

Kui on võimalik, proovige hoida jõulu asju võimalikult kaugel soojusallikatest, nagu radiaatorid, põrandaküte, kaminad jne. Kui ruum on soe, kuivab puu palju kiiremini, seega tasub sellelegi tähelepanu pöörata. Tahame selgitada, et jõulupuu ei tohiks seista kamina kõrval, kuid jõulupuu võib teie ruumi samas toas kaunistada. Kui teie kodus on põrandaküte, soovitame jõulupuu asetada matile või poodiumile. Samuti on oluline mõista, et tegemist on elava taimega, seega on loomulik, et me ei saa vältida jõulupuu närbumist aja jooksul.

Õige aeg jõulupuu kaunistamiseks, kui soovid pühenduda sel aastal mitte rohkem kui ühele jõulupuule.

Kui on plaanis panna ülesse üks jõulupuu, oleks mõistlik selleks plaanida õige aeg. Selleks, et jõulupuu säilitaks rahuldava kuju ja “värskuse” mitte ainult jõuludeks, vaid ka aasta vahetuseks, soovitame puu kaunistada mitte varem kui 15. detsembril. Traditsioonilisi kuuski soovitame ehtida isegi hiljem – alates 20. detsembrist. Kuigi kaunistamine on soovitatud teha üsna vahetult ennem jõule, ei tähenda see, et kuuse broneerimisega peaks viivitama.

Millal jõulupuu tellida?

Igal aastal müüme oma jõulupuud välja üha varem – enne jõule. Seetõttu ei tasu puude broneerimisega viimasele minutile viivitada. Soovitame jõulupuu broneerida võimalikult varakult, isegi kui ei te ei ole kindel täpse kohaletoimetamise kuupäeva ja kellaaega suhtes, kuna selle hilinemisega on oht jõulupuu saamata jätta. See tähendab, et hilinejad peavad kiirustama supermarketitesse viimase hetke kõveraid kuuski otsima. Jõulupuu tellimisel saate kuupäeva ja kellaaega hõlpsalt muuta. Isegi kui oleme jõulupuu varakult kohale toonud, võite seda hoida rõdul või terrassil – nii ei “ärka” ta uneseisundist ega hakka veel närbuma.

Jõulupuu hoidmine välistemperatuuril

Kui saite jõulupuu kätte varakult, ammu enne jõule, soovitame mitte kiirustada ja hoida seda nii kaua kui võimalik õues või rõdul. Jahedal temperatuuril jääb jõulupuu unerežiimi ega hakka seetõttu närbuma. Mõistame, et soovite maja jõulutundega täita võimalikult varakult ja kõigil on kiire talvepühadeks valmistuda juba novembris, kuid selleks, et jõulupuud jõuludeni ellu jääksid, ei tasu kiirustada. Jahedas välistemperatuuril (ei tohi olla otsese päikesevalguse käes) hoitavad jõulupuud säilitavad oma esialgse välimuse kuni 3 kuud. Tõsi, jõulupuud saate hoida õues nii pakituna kui ka lahti võetuna ja kaunistatud, nii et puu saab teid rõõmustada ka õues.

Jõulupuu hoidmine toatemperatuuril

Kui teil on võimalus, proovige puu hoida võimalikult kaugel soojusallikatest nagu radiaatorist, kaminast. Kui teie kodus on põrandaküte, soovitame jõulupuu asetada matile või poodiumile. Kõrge toatemperatuuri korral kuivab puu palju kiiremini, seega tasub sellelegi tähelepanu pöörata. Tahame selgitada, et jõulupuu ei tohiks seista kamina kõrval, kuid jõulupuu võib teie ruumi samas toas kaunistada. Siiski tasub meeles pidada, et mida kõrgem on temperatuur ja mida kuivem on ruum, seda kiiremini kukuvad maha traditsioonilise kuuse okkad ja nulud kuivavad ära. Seega on oluline mõista, et tegemist on elava taimega, seega on loomulik, et me ei saa vältida jõulupuu närbumist aja jooksul.

Kuuse kastmine ja niisutamine

Jõulupuud suudavad olenevalt suurusest ja asukohast imada umbes 1-2 liitrit vett. Proovige osta jõulupuu jalg, mida saab veega täita. Meie veebipoest saate osta spetsiaalse vastupidava aluse, mis aitab teil lahendada kuuse paigaldamise ja niisutamise probleemi. Oleme tähele pannud, et osadel puhkudel ei ima jõulupuu vett nii hästi, siiski ei ole muretsemiseks põhjust. Kuna nulgusi kasvatatakse niiskes kliimas, imavad nad vett ka okaste kaudu. Sel põhjusel soovitame kasutada veepihustit ja niisutada okkaid regulaarselt. Seda peaks tegema 1-2 korda päevas.

Potis oleva jõulupuu hooldus ja hoiustamine

Kõik meil müügil olevad pottidega jõulupuud on kasvatatud pottides. See tähendab, et neid ei ole välja juuritud ega maha lõigatud ja lihtsalt lillepotti pandud (sellised jõulupuud ei jää kunagi ellu). Meie pottides kasvatatud jõulupuude hooldus- ja ladustamissoovitused ei erine peaaegu üldse langetatud puude säilitamise soovitustest. Soovitame aga asetada pott taldriku peale, et vesi taime kastmise ajal põrandale ei valguks. Oluline on mõista, et potti kasvanud jõulupuu istutamiseks tuleb seda vastavalt meie soovitustele korralikult hooldada. Hoolduse olemuslik erinevus potis jõulupuu ja mahalõigatud puu võrdluses seisneb selles, et potis kasvanud kuuskede edukaks ümberistutamiseks ei tohiks neid liiga kaua toatemperatuuril hoida. Soovitame potis puud mitte kauem kui viis päeva järjest toatemperatuuril hoida. Pärast puu viis päeva toatemperatuuril hoidmist tuleks see viia rõdule või õue. Vajadusel võib puu nädala pärast tuppa tagasi tuua, kuid mõne päeva pärast tuleks puu uuesti õue viia.

Lihtsalt pidage meeles, et jõulupuud on looduslikud olendid.

Taani nulud närbuvad loomulikult ja traditsioonilised kuused langetavad okkad maha. Seega, et jõulupuu püsiks "värske" kauem kui kolm nädalat, tuleks seda hoida õues või temperatuuril alla 20 ° C, kuuse nõuetekohase hooldamise korral.

Soovime teile hubaseid pühi ja südantsoojendavaid jõulupuid! <3

0
    0
    Sinu ostukorv
    Ostukorv on tühi