Jätkusuutlikkus

Tänapäeval liiguvad ettevõtted üle kogu maailma teadlikult ja järk-järgult säästlikkuse suunas – säilitades ühiskonna, looduse ja inimsuhete harmoonia, vastutustundlikult luues kestvat väärtust.

Seetõttu oleme meie, SilverTree meeskond, tugevate väärtuste juhendamisel vabalt ja teadlikult otsustanud käituda vastutustundlikult meie igapäevases äritegevuses ning astuda seeläbi säästliku ettevõtluse maailma.

Jõulupuude kasvatamise kontseptsioon

Kogu SilverTree’i jätkusuutlik tegevus on sertifitseeritud “Kliimapuu sertifitseerimisega” – jõulupuude kasvatamise kontseptsioon, mis osaleb ühiste kliimamuutuse väljakutsete lahendamises, pöörates erilist tähelepanu süsinikdioksiidi (CO2) heitkoguste küsimusele.

See okaspuuplantaaži kasvatamise kontseptsioon nõuab vähemalt 50% püsiva segametsa ja looduslikult kujunenud loodusala säilitamist. Meie jõulupuude kasvatusplantaadid aitavad kaasa sellele looduslikule CO2 neeldumisele.

Selleks, et tasakaalustada ja säilitada CO2 neeldumist ja looduslikumat ökosüsteemi puukasvatusplantaatides, kohustub meie ettevõte teostama teoreetiliselt ja praktiliselt põhjendatud dokumentatsiooni, pakkudes ulatuslikku teavet puude ostmise, istutamise ja koristamise kohta.

Lisaks CO2 neeldumise tasakaalustamisele puukasvatusplantaatides ja looduslikuma ökosüsteemi soodustamisele kohustume iga langetatud puu kohta istutama vähemalt ühe uue puu. See aitab vähendada üldisi kliimamuutuste väljakutseid.

Avaliku hariduse edendamiseks julgustame valima elus jõulupuud. See valik on keskkonnale kasulikum ja vähendab süsiniku jalajälge võrreldes kunstliku puu ostmisega. Näiteks väidab “British Carbon Trust”, et ühe kunstliku puu poolt jätetud süsiniku jalajälg võib ulatuda 40 kg CO2-ni, samas kui elusad puud toodavad ainult umbes 3,5 kg CO2. Lisaks on elusate jõulupuude kasvatamine keskkonnale kasulikum tänu CO2 neeldumisele ja hapniku eraldamisele (keskmiselt 10 tonni/ha CO2 neelamist aastas, koos umbes 7 tonni/ha O2 eraldamisega elusate jõulupuude plantaate). Vastupidiselt sellele vabastavad kunstlike puude tootmine CO2 keskkonda, mis viib suurema õhusaastamiseni.

Samuti on oluline märkida, et me hoolitseme kõigi SilverTree’i omanduses olevate ja klientide poolt korjatud puude eest. Mõned puud ringlussevõetatakse vastutustundlikult, muutudes väetiseks või biokütuseks. Teised, kes kasvatati ja osteti pottides, istutatakse uuesti teiseks eluks. Kuni 90% neist puudest õitseb edukalt ja jätkab kasvamist, kui neid hoitakse korralikult pühade ajal, järgides meie jõulupuu hoolduse soovitusi.


Kliimamuutust vähendavad tooted

Kliimapuu sertifikaat tagab, et meie müüdud jõulupuud on jätkusuutlikud tooted, mis avaldavad kliimamuutusele vähem mõju.

Järgides Kliimapuu sertifikaadi kehtestatud kriteeriume, sealhulgas nõudeid kliimamuutuste mõju vähendamiseks transpordiprotsessile, oleme teinud olulisi otsuseid meie puude eemaldamise poliitikas. CO2 heitmete vähendamiseks transpordist loome jõulupuude eemaldamise ajakavad, mis on korraldatud mikrokvartalite järgi.

Nagu loodus armastab õitsvaid puid, püüab meie ettevõte võimalikult palju panustada jätkusuutlikku kuusekasvatust ja vastutustundlikku säilitamist. Seetõttu on sammamine koos teiste keskkonnateadlike ettevõtetega ja suhete loomine inimese ja looduse vahel, mis põhinevad jätkusuutlikkusel, hea samm.

Lingid sertifikaatidele

  1. Tarnija jätkusuutlikkuse sertifikaat
0
    Sinu ostukorv
    Teie ostukorv on tühiTagasi poodi
    Teile võib vaja minna.