Jõulupuu hooldus

Jõulupuud Tallinnas, Tartus

Jõulupuu on pühade ajal kõige olulisem aksessuaar. See täidab meie kodud hubasuse, ootusärevuse ja soojusega. Seetõttu soovib Silvertree meeskond jagada mõningaid näpunäiteid, mis aitavad teil oma jõulupuud korralikult hooldada ja vältida ootamatuid üllatusi nagu okaste mahakukkumine ja puu kuivamine.

Kui kaua püsivad jõulupuud värskena?

Esmalt peame mõistma, et jõulupuud on elusad puud, seega hakkavad nad aja jooksul kuivama.

Nii-öelda Nordmani jõulupuud hakkavad toasoojas keskkonnas kuivama juba esimese nädala jooksul. Tavaliselt ei lase Nordmani kuused okkaid, seega saate neid ka kuivades edasi kaunistada ja oma kodu valgustada. Toatemperatuuril võivad need puud säilitada rohelisust kuni 3 nädalat, sõltuvalt toa temperatuurist ja niiskusest.

Traditsioonilised Eesti nulu jõulupuud on okaste mahakukkumise suhtes tundlikumad – nad võivad hakata okkaid maha ajama juba esimesel päeval, pärast koduse toomist. Toatemperatuuril tingimustes võivad traditsioonilised nulu puud oma okkad hoida kuni 2 nädalat, sõltuvalt toa temperatuurist ja niiskusest.

Kuna meie töötame jõulupuude ettetellimuste alusel, soovitame oma puu reserveerida võimalikult vara, isegi kui te pole kindel, millal soovite seda kätte saada. Võite alati muuta kohaletoimetamise kuupäeva ja kellaaega.

Igal aastal müüme jõulupuid varem. Seega on mõistlik mitte viimase hetkeni oodata, et vältida head näivat puud kauplustest otsimast.

Säästame koos teie väärtuslikku aega!

Millal on parim aeg kaunistada jõulupuud?

Iga aastaga kasvab trend juba varasemalt kaunistada jõulupuud.

Selleks, et tagada, et teie jõulupuu säilitaks meeldiva välimuse ja “värskuse” mitte ainult jõuludeni, vaid ka aastavahetuseni, soovitame:

 • Kaunistage jõulupuid mitte varem kui 15. detsembril.
 • Eesti traditsioonilisi kuuski võib kaunistada veelgi hiljem, alates 20. detsembrist.

Kui soovite aga põhifestiivset kaunistust nautida pikemat aega, saate puud hoida oma rõdul või terrassil. Jõulupuid saab hoida õues nii pakendatuna kui ka pakendist välja võtmata ja kaunistatuna. Külma temperatuuriga lähevad puud talveune seisundisse, nii et nad võivad säilitada oma algse välimuse kuni 3 kuud!

Kui soovite siiski nautida täiuslikku jõulupuud toatemperatuuril pikema aja jooksul, soovitame broneerida 2 puud erinevate kohaletoimetamise kuupäevadega. Toimetame esimese puu vastavalt teie soovitud kuupäevale ja teise vastavalt teie eelistatud kohaletoimetamise järjekorrale.

Jõulupuu hooldus

Mõlemad kuusepuud ja traditsioonilised kuused hakkavad ärkama talveunest, kui nad jõuavad toatemperatuurini. Seetõttu on oluline hoida neid eemal kuumusallikatest:

 • Radiaatoritest;
 • Kaminatest;
 • Soojast põrandast (asetage puu alla vaip või mõni alus).

Mida kõrgem on toa temperatuur, seda kiiremini kuivavad puud välja. Jõulupuude värskena hoidmiseks nii kaua kui võimalik, on soovitatav vähendada toatemperatuuri vähemalt 20 kraadini.

Samuti on oluline puid hästi joota. Sõltuvalt nende suurusest ja paigutusest (ruumitingimused) võivad nad päevas imada kuni 1-2 liitrit vett. Seetõttu on lõigatud puude jaoks vajalik puujalg veereservuaariga.

Meie veebipoest saate osta spetsiaalse pikaajalise puujala, mis aitab teil puu paigutuse ja jootmise küsimustega toime tulla.

Mõnikord erinevatel põhjustel puu ei pruugi vett imada, kuid pole vaja muretseda. Kuna kuused kasvavad niiskes rannikukliimas, imavad nad vett ka okaste kaudu. Sellepärast on soovitatav kasutada veepihustit ja regulaarselt niisutada oma puu okkaid. Seda tuleks teha 1-2 korda päevas.

Potis kasvavad jõulupuud

Kõik meie potti kasvatatud jõulupuud on kasvatatud pottides. See tähendab, et neid ei ole juurtega maa seest välja võetud ega lõigatud ning seejärel lihtsalt pottidesse asetatud (sellised puud ei jää pärast jõule uuesti istutamisel kunagi ellu).

Pottides olevate puude hoolduse ja säilitamise soovitused on peaaegu samad, mis ka lõigatud puude puhul. On oluline neid kasta, pritsida okkaid veega ja hoida eemal kuumusallikatest. Lisaks võite potti mullale panna jääkuubikuid – see jahutab puud ja aeglustab selle kuivamisprotsessi.

Juurtega puude edukaks taasistutamiseks kevadel ei ole soovitatav neid liiga kaua toatemperatuuril hoida. Pärast puu viie päeva jooksul siseruumides hoidmist peaksite selle viima rõdule või väliterrassile. Vajadusel võite puu 5 päeva pärast uuesti tuppa tuua. Siiski on oluline mitte ületada 5-päevast piirangut potti kasvatatud puude toatemperatuuril hoidmisel.

0
  Sinu ostukorv
  Teie ostukorv on tühiTagasi poodi
  Teile võib vaja minna.