Jõulupuu hooldus
Jõulupuud Tallinnas ja Tartus
Jõulupuu on pühade ajal kõige olulisem aksessuaar. See täidab meie kodud hubasuse, ootusärevuse ja soojusega. Seetõttu soovib Silvertree meeskond jagada mõningaid näpunäiteid, mis aitavad Teil oma jõulupuud korralikult hooldada ja vältida ootamatuid üllatusi nagu okaste mahakukkumine ja puu kuivamine.
Kui kaua püsivad jõulupuud värskena?
Esmalt peame mõistma, et jõulupuud on elusad puud, seega hakkavad nad aja jooksul kuivama.
Nordmani jõulupuud hakkavad esimese nädala jooksul toatemperatuuril kuivama. Tavaliselt ei kuku Nordmani kuuskedelt okkad, seega saab ka puu kuivades oma kodu või kontorit kaunistada ja jõuluhõngu luua. Toatemperatuuril võivad need puud säilitada rohelisust kuni 3 nädalat, sõltuvalt toa temperatuurist ja niiskusest.
Traditsioonilised Eesti nulu jõulupuud on okaste mahakukkumise suhtes tundlikumad – nad võivad hakata okkaid maha ajama juba esimesel päeval pärast koju toomist. Toatemperatuuri tingimustes võivad traditsioonilised nulud oma okkaid hoida kuni 2 nädalat, sõltuvalt toa temperatuurist ja niiskusest.
Kuna meie töötame jõulupuude ettetellimuste alusel, soovitame oma puu kindlustada võimalikult vara, isegi kui Te pole kindel, millal soovite seda kätte saada. Võite alati muuta kohaletoimetamise kuupäeva ja kellaaega.
Igal aastal alustame jõulupuude ostmisega varem. Seega on mõistlik mitte viimase hetkeni oodata, et vältida kauplusest kiiruga tehtud puu ostu, mis tundub esmamuljel hea puu olevat.
Säästame koos Teie väärtusliku aega!
Millal on parim aeg kaunistada jõulupuud?
Iga aastaga kasvab trend juba varakult kaunistada jõulupuud.
Selleks, et tagada, et Teie jõulupuu säilitaks meeldiva välimuse ja “värskuse” mitte ainult jõuludeni, vaid ka aastavahetuseni, soovitame:
- Kaunistage jõulupuid mitte varem kui 15. detsembril.
- Eesti traditsioonilisi kuuski võib kaunistada veelgi hiljem, alates 20. detsembrist.
Kui soovite aga kaunistust nautida pikemat aega, saate puud hoida oma rõdul või terrassil. Jõulupuid saab hoida õues nii pakendatuna kui ka pakendist välja võtmata ja kaunistatuna. Külma temperatuuriga lähevad puud talveune seisundisse, nii et nad võivad säilitada oma algse välimuse kuni 3 kuud!
Kui soovite siiski nautida täiuslikku jõulupuud toatemperatuuril pikema aja jooksul, soovitame broneerida 2 puud erinevate kohaletoimetamise kuupäevadega.
Jõulupuu hooldus
Mõlemad kuusepuud ja traditsioonilised kuused hakkavad ärkama talveunest, kui nad jõuavad toatemperatuurini. Seetõttu on oluline hoida neid eemal kuumusallikatest:
- Radiaatoritest;
- Kaminatest;
- Soojast põrandast (asetage puu alla vaip või mõni alus).
Mida kõrgem on toa temperatuur, seda kiiremini kuivavad puud välja. Jõulupuude värskena hoidmiseks nii kaua kui võimalik, on soovitatav vähendada toatemperatuuri vähemalt 20 kraadini.
Samuti on oluline puid hästi kasta. Sõltuvalt nende suurusest ja paigutusest (ruumi tingimused) võivad nad päevas imada kuni 1-2 liitrit vett. Seetõttu on lõigatud puude jaoks vajalik puujalg veereservuaariga.
Meie veebipoest saate osta spetsiaalse pikaajalise puujala, mis aitab teil puu paigutuse ja jootmise küsimustega toime tulla.
Mõnikord erinevatel põhjustel puu ei pruugi vett imeda, kuid muretsemiseks pole põhjust. Kuna kuused kasvavad niiskes rannikukliimas, imevad nad vett ka okaste kaudu. Sellepärast on soovitatav kasutada veepihustit ja regulaarselt niisutada oma puu okkaid. Seda tuleks teha 1-2 korda päevas.
Potis kasvavad jõulupuud
Kõik meie potti kasvatatud jõulupuud on kasvatatud pottides. See tähendab, et neid ei ole juurtega maa seest välja võetud ega lõigatud ning seejärel lihtsalt pottidesse asetatud (sellised puud ei jää pärast jõule uuesti istutamisel kunagi ellu).
Pottides olevate puude hoolduse ja säilitamise soovitused on peaaegu samad, mis ka lõigatud puude puhul. On oluline neid kasta, pritsida okkaid veega ja hoida eemal kuumusallikatest. Lisaks võite potti mullale panna jääkuubikuid – see jahutab puud ja aeglustab selle kuivamisprotsessi.
Juurtega puude edukaks taasistutamiseks kevadel ei ole soovitatav neid liiga kaua toatemperatuuril hoida. Kui puu on viis päeva olnud siseruumides, peaksite selle viima rõdule või väliterrassile. Vajadusel võite puu 5 päeva pärast uuesti tuppa tuua. Siiski on oluline mitte ületada 5-päevast piirangut potti kasvatatud puude toatemperatuuril hoidmisel.